CARNAVAL SOLSONA Carnaval Solsona

Programa

Presentació del documental dels 50 anys del Carnaval de Solsona.
Dissabte 12 de febrer a les 18h i diumenge 13 de febrer a les 17h al Teatre Comarcal. Obertura de portes mitja hora abans.

DIVENDRES 18 DE FEBRER
22:00 Entrega de Bojos + concert amb “Electrobacasis” a la Sala Polivalent

DISSABTE 19 DE FEBRER
23:00 Posada de bates amb “Mick Speaker” a la plaça del Camp
Seguidament, Nit d’Assaig a la plaça del Camp
A continuació, A Mamar-la Flower Power a la plaça del Camp
02:00 Nit de DJ’s “Beat Festival” a la Sala Polivalent

DIUMENGE 20 DE FEBRER
10:00 Enramades al nucli antic
10:30 Espectacle infantil a la plaça del Camp
13:30 Dinar d’enramadors a la plaça del Camp
17:30 Wall d’Assaig amb “Stres Band” a la Sala Polivalent. I durant l’acte… Trenquem els Ous!

DIJOUS 24 DE FEBRER
13:00 Carne Levare part final, a les xarxes socials del Carnaval
20:00 Benvinguda de SM Carnestoltes per l’avinguda del Pont
Seguidament, Ball Mut a la plaça Major
21:00 Sopar Gras i patxim-patxim amb Marc Anglarill a la plaça Major
22:00 Rusc Fest amb “Set de Rumba” al c. Sant Cristòfol
23:30 Drakaxanga amb “Trinxaranga” des de la plaça Major
01:00 Concert a la Sala Polivalent

DIVENDRES 25 DE FEBRER
10:30 Gegantons a Prova des de la plaça del Camp
13:30 Dinar jove a la plaça del Consell Comarcal
16:00 Benvinguda del Carnestoltes infantil a la Sala Polivalent
18:00 Verificació de Boits a la plaça de l’Ajuntament
19:00 Baixada de Boits “Tour du Boit” pel carrer Castell
19:30 “L’Ou com balla” amb “La Zariguella” a la plaça St. Joan. I havent sopat, “DJ Èrika” i “DJ Circum Cisió”
21:00 Wall de la patacada amb “Jordi Casellas” a la plaça Major
21:30 Concert jove a la plaça del Consell Comarcal
23:30 Festa-Fotre a la plaça de la Catedral
01:30 Concert a la Sala Polivalent

DISSABTE 26 DE FEBRER
11:00 Concurs de K-Tifes al Vall Calent
13:30 El dinar del Calamar a la plaça del Camp
16:00 Mercat “tot a 1 ruquet” al nucli antic
16:00 “Tothom al Lloro!” amb Joan Vilandeny a la plaça del Camp
16:30 Recepció del Mata-ruc d’Honor a l’avinguda del Pont
Seguidament, inauguració del monument i de l’exposició del Carnaval a l’Ajuntament
19:00 Pujada d’autoritats i gegants des de la plaça de l’Ajuntament
19:30 Erupció de Comparses per la carretera de Torà
Seguidament, proclamació del Mata-ruc d’Honor, bramada i ballets a la plaça del Camp
En acabar, Penjada del Ruc a la plaça del Ruc
23:00 ConEsa Festival a la plaça del Bisbe
02:00 Concert a la Sala Polivalent

DIUMENGE 27 DE FEBRER
08:00 Tronada i Wall de l’Escaldat amb “Marc Anglarill” a la plaça Major
10:30 Pujada d’autoritats acompanyades de SM el Carnestoltes, el seu seguici i l’Orquestra Patinfanjàs des de la plaça de l’Ajuntament
11:00 Matí de Reines des de l’avinguda Cardenal Tarancón
A continuació, elecció del Ruc de l’Any, sermó i ballets a la plaça del Camp
16:30 Taller infantil a la Sala Polivalent
17:00 Contradanses i Capta de Gegants amb la “Cobla Juvenil ciutat de Solsona” a la plaça del Consell Comarcal
19:30 Kina Pandèmia! a la Sala Polivalent

DILLUNS 28 DE FEBRER
10:30 Pujada d’autoritats des de la plaça de l’Ajuntament
11:00 Arribada de SM el Carnestoltes amb “Pepsicolen” per l’Av. Cardenal Tarancón
A continuació, sermó, bramada i ballets a la plaça del Camp
Seguidament, penjada del Ruc infantil a la plaça del Ruc
16:30 Concurs i wall de disfresses infantil amb “Pepsicolen” a la Sala Polivalent
19:30 Correfoc infantil amb “Els Banyetes de la Creu Alta de Sabadell” des del portal del Castell
19:30 París – Cal Dach a la plaça del Consell Comarcal
22:00 Sopar de Comparses i concert a la Sala Polivalent

DIMARTS 1 DE MARÇ
13:00 Aiguardent, figues, coca i vi blanc des de la plaça del Camp
20:00 Correfoc amb la “Colla de Diables La Xera” i “Takumba” des de la plaça Major
23:15 Wall de Disfresses amb “Swing Latino” a la Sala Polivalent

DIMECRES 2 DE MARÇ
11:00 Inauguració del tanatori al carrer Castell i La Crida pel nucli antic
17:30 Baixada de gegantons des del portal del Camp
Seguidament, despenjada del Ruc Infantil a la plaça del Ruc
18:30 Fi de festa Infantil a la plaça Major
19:30 Vetlla i Comiat a la plaça Major
Seguidament, processó pel nucli antic
En algun moment, cremada i castell de focs al pati de l’Escola Arrels
22:00 Baixada des del portal del Castell
Seguidament, Despenjada del Ruc a la plaça del Ruc
00:00 Xim pum a la plaça Major

DIUMENGE 6 DE MARÇ
10:00 Desenramades al nucli antic (s’obrirà paradeta d’objectes/nens perduts)
12:00 Foto dels mecenes del Pop a la plaça del Camp