Carnaval de Solsona

Facebook
Twitter
Instagram

Programa

Clica els dies per desplegar el programa.

Dissabte 18 Febrer
Diumenge 19 Febrer
Dijous 23 Febrer
Divendres 24 Febrer
Dissabte 25 Febrer
Diumenge 26 Febrer
Dilluns 27 Febrer
Dimarts 28 Febrer
Dimecres 1 Març
X

Dissabte 18 de febrer

22.00 Entrega de bojos + Teatre “Brots” a la sala Polivalent
00.15 Posada de bates a la plaça Major. A continuació pujada dels MAM-ats fins la sala Polivalent.
Seguidament Nit d’Assaig a la sala Polivalent
02.00 Nit electrònica amb “Luka Caro i Dj Konec a.k.a Jordi Vega”

Diumenge 19 de febrer

09.45 Enramades al nucli Antic
10.00 Parc infantil a la plaça del Camp
13.37 Dinar Rosa d’enramadors amb Bingo a la mitja part i entrega del premi d’enramadors a la plaça Major
18.00 Ball d’assaig amb “Stresband” a la sala Polivalent

Dijous 23 de febrer

20.00 Xupinasso a la plaça del Ruc
Seguidament Música Sorda, IV Trobada Nacional de Carrus Musicals i Ball Mut
Seguidament Xupitasso a la plaça de la Catedral
21.00 Sopar Gras i patxim-patxim amb “Jordi Casellas” a la plaça Major
Seguidament Drakaxanga a la plaça Major
01.00 Concert amb “Les Absentes”, “Strombers” i DJ’s “Circum-cisió” a la sala Polivalent

Divendres 24 de febrer

10.30 Esmorzar i seguidament Ball de l’Empastifat amb “Jaume Barri” a la Sala Polivalent
18.00 Verificació de boits a la plaça de l’Ajuntament
19.00 Baixada de Boits pel carrer Castell
21.00 Ball de la Patacada amb “Joan Altarriba” a la plaça Major
23.00 Ramel Trophy a la plaça del Bisbe
01.30 Concert amb “Vizuri”, “Doctor Prats” i “The Txandals” a la sala Polivalent

Dissabte 25 de febrer

11.00 Concurs de K-Tifes al vall Calent
Abans de dinar, muntatge mercat al nucli Antic
13.00 El Sant Dinar a la plaça Major i seguidament Mercat: “Eleccions Payo del Mercat”
17.30 Inaguració del monument i les exposicions a la plaça de l’Ajuntament
18.30 Pujada de gegants fins la plaça del Camp
19.00 Arribada de SM.Carnestoltes per la carretera de Torà, Nomenament del Mata—ruc d’honor ’17, Bramada i Ballets a la plaça Major
En acabar, Penjada del Ruc a la plaça del Ruc.
23.00 Festival a Cal Novell a la plaça de Palau
01.30 Barrucada a la plaça Major
02.00 Concert amb “Oques Grasses”, “Séptimo A” i “Sixtus” a la sala Polivalent

Diumenge 26 de febrer

08.00 Tronada a la plaça Major
08.30 Ball de l’escaldat amb “La Zarigüella” a la plaça Major
10.45 Baixada d’autoritats acompanyades de S.M. Carnestoltes, el seu seguici i l’Orquestra Patinfanjàs del portal del Castell cap a la Catedral
11.15 Arribada de la Miss Forastera de Fora per l’avinguda del Pont
Pujada, Sermó i Ballets a la plaça Major
En acabar, balls, vermut i pixats de ruc a la plaça de l’Ajuntament
17.00 Taller infantil a la sala Polivalent
17.00 Contradanses amb la “Cobla Juvenil Ciutat de Solsona” i Capta de Gegants a la plaça del Consell Comarcal.
19.30 Quina Ressaka! a la plaça Major

Dilluns 27 de febrer

10.30 Baixada d’Autoritats des de la plaça de l’Ajuntament
11.05 Arribada de S.M.Carnestoltes i la Miss Forastera de Fora amb “Pepsicolen” al portal del Pont. A continuació Pujada, Sermó i Ballets a la plaça Major i Penjada del Ruc a la plaça del Ruc
15.30 Obertura de portes de la sala Polivalent
16.15 Concurs de Disfresses infantil amb “Pepsicolen” a la sala Polivalent
19.30 Correfoc infantil amb “Els Banyetes de la Creu Alta de Sabadell” des del portal del Castell,
Seguidament Despenjada del Ruc a la plaça del Ruc.
19.30 Paris – Cal Dach a la plaça del Bisbe
22.00 Sopar de Comparses + Concert amb “La Quinta del Barrio”, “Quiculloms” i “Band’d’festa” a la sala Polivalent

Dimarts 28 de febrer

13.00 Aiguardent, figues, coca i vi blanc des de la plaça del Camp.
20.00 Correfoc amb la “Colla de Diables La Xera” des de la plaça Major.
23.15 Ball de Disfresses amb “La Chatta Orquesetra” i concert amb “La Banda del Coche Rojo” a la sala Polivalent.

Dimecres 1 de març

11.00 Ermita Ardent a la plaça de l’Ajuntament i la Crida pel nucli Antic
16.00 Jubilats al lloro amb “Marc Anglarill” a la sala Polivalent
19.30 Vetlla i Comiat a la plaça del Ruc
20.00 Processó pel nucli Antic
20.45 Cremada i Castell de Focs al pati de l’Escola Arrels
22.00 Baixada des del portal del Castell i Despenjada del Ruc a la plaça del Ruc
00.00 Fi de festa a la plaça Major.