Carnaval de Solsona

Programa

Dissabte
3
Febrer
Diumenge
4
Febrer
Dijous
8
Febrer
Divendres
9
Febrer
Dissabte
10
Febrer
Diumenge
11
Febrer
Dilluns
12
Febrer
Dimarts
13
Febrer
Dimecres
14
Febrer
21:30

Entrega de bojos + Teatre


50 Sombras de Andreu 2

Preu: 8€ anticipada / 10€ taquilla

 

Sala Polivalent

 

00:15

Posada de bates i Pujada dels MAM-ats


amb “MikySpeacker”

 

Plaça Major

1:00

Nit d’Assaig


Preu: 8€

L’entrada serveix per la Nit Electrònica

 

Sala Polivalent

2:00

Nit Electrònica


Ricardo F, Michael Khrom, Toni Codina

Preu: 8€

 

Sala Polivalent

09:45

Enramades


Nucli Antic

 

10:00

Parc Infantil


Plaça del Camp

13:37

Dinar Rosa d’Enramadors


Plaça Major

17:30

Ball d’Assaig


amb Stresband

Preu per a socis: 0 a 12 anys, gratuït, Majors de 13 anys,  5€

Preus per a no-socis: 0 a 6 anys, gratuït, 6 a 12 anys,  3€, majors de 13 anys,  6€

 

Sala Polivalent

20:00

Xupinasso


Plaça del Ruc

Seguidament

Música Sorda


Des de Plaça del Ruc fins a la Plaça del Bisbe

20:15

V Trobada Nacional de Carrus Musicals


Plaça del Bisbe

20:59

Ball Mut


Plaça Major

21:00

Sopar Gras i patxim-patxim


amb “Marc Anglarill”

Plaça Major

23:00

Drakaxanga


Plaça Major

01:00

Concert


Les Absentes, Gertrudis, DJ’s PD Nanfu & Salaxic

Preu: 8€

 

Sala Polivalent

10:30

Ball de l’Empastifat


Esmorzar i seguidament ball amb “Trencamandres”

 

Sala Polivalent

19:00

Baixada de Boits


Carrer Castell

21:00

Ball de la Patacada


amb “Joan Altarriba”

 

Plaça Major

23:30

Ramel Trophy


Plaça del Bisbe

01:30

Concert


Revoltijo, Seguirem, Albercocks

Preu: 10€

 

Sala Polivalent

11:00

Concurs de K-Tifes


Vall Calent

13:00

Dinar Gorman In the Jungle


Preu: 5€

 

Plaça Major

16:30

La Fira del Firaire


Nucli Antic

17:00

Recepció del Mata-ruc d’Honor i Inauguració del Monument


Portal del Pont

Seguidament

Inauguració de L’exposició


Sala de l’Ajuntament

18:30

Pujada de Gegants


Plaça de l’Ajuntament

19:00

Arribada de SM. Carnestoltes


Carretera de Torà

20:30

Nomenament del Mata-ruc d’Honor ’18 i Bramada


Plaça Major

A continuació

Ballets dels Gegants


Plaça Major

En acabar

Penjada del Ruc


Plaça del Ruc

23:00

Festival Cal Novell


Plaça del Bisbe

01:30

Barrucada


Plaça Major

02:00

Concert


La Pegatina, Porto Bello, Sixtus

Preu: 15€

 

Sala Polivalent

08:00

Tronada


Plaça Major

08:30

Ball de l’Escaldat


amb “La Zarigüella”

 

Plaça Major

10:45

Baixada d’Autoritats i Seguici


amb ” l’Orquestra Patinfanjàs “

 

Portal del Castell

11:15

Arribada de la Miss Forastera de Fora


Avinguda del Pont

Seguidament

Pujada, Sermó i Ballets de Gegants


Plaça Major

En acabar

Balls i Banquet nupcial


Plaça de l’Ajuntament

17:00

Taller Infantil


Sala Polivalent

17:00

Contradanses i Capta de Gegants


amb la “Cobla Juvenil Ciutat de Solsona”

 

Plaça del Consell Comarcal

19:30

Kina Ressaka!


Preu: 3€

 

Plaça Major

10:30

Baixada d’Autoritats


Plaça de l’Ajuntament

11:05

Arribada de SM.Carnestoltes i la Miss Forastera de fora


amb “Pepsicolen”

 

Portal del Pont

A continuació

Pujada, Sermó i Ballets


 Plaça Major

En acabar

Penjada del Ruc


Plaça del Ruc

16:15

Concurs de disfresses infantil


amb “Pepsicolen”

 

Sala Polivalent

19:30

Correfoc Infantil


amb “Els Banyetes de la Creu Alta de Sabadell”

 

Portal del Castell

Seguidament

Despenjada del Ruc


Plaça del Ruc

19:30

París – Cal Dach


Plaça del Bisbe

22:00

Sopar de Comparses


Preu: 12€ (Sopar + Concert)

 

Sala Polivalent

00:00

Concert


Vizuri, Band’d’festa i DJ Jam Ningu

Preu: 7€

 

Sala Polivalent

13:00

Aiguardent, Figues, Coca i Vi blanc


Plaça del Camp

20:00

Correfoc


amb la “Colla de Diables La Xera”

 

Plaça Major

23:15

Ball de Disfresses


amb “Orquestra Nova Saturno” i concert amb “Band the Rock”

Preu: 10€

 

Sala Polivalent

11:00

Ermita Ardent i Crida


Plaça de l’Ajuntament

16:00

Jubilats al lloro


amb “Marc Anglarill”

 

Sala Polivalent

19:00

Vetlla i Comiat


Plaça de l’Ajuntament

19:30

Processó


Nucli Antic

20:45

Cremada i Castell de Focs


Pati de l’Escola Arrels

22:00

Baixada i Despenjada del Ruc


Portal del Castell

00:00

Fi de Festa


Plaça Major